آیت الله نورمفیدی: هیچ صبغه ای بهتر از انتساب به سیدالشهدا(ع) نیست

  • PDF

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نورمفیدی –عملیات ساخت مرکز فرهنگی مذهبی حسینیه گلستانیهای مقیم تهران با حضور نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان آغاز شد.به گزارش روابط‏عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان، دراین مراسم که با حضور مسئولین کشوری و گلستانیهای مقیم تهراندر ورزشگاه شهید تیموری تهران برگزار گردید، آیت الله نورمفیدی طی سخنانی با اشاره کلام نورانی امام حسین (ع)گفت:عن أبی عبدالله (ع): قال لفضیل: تجلسون و تحدثون؟ قال نعم: جعلت فداک، قال: إن تلک المجالس أحبها فأحیوا أمرنا یافضیل، فرحم الله من أحیی أمرنا، یا فضیل! من ذکرنا أو ذکرنا عنده فخرج من عینه مثل جناح الذباب غفرالله له ذنوبه و لو کانت أکثر من زبد البحر.از امام صادق(ع) روایت شده است که به فضیل فرمودند:آیا شما گرد هم می‌آیید و با هم سخن می‌گویید؟ فضیل جواب داد: بله فدایت گردم. آن حضرت فرمودند: به درستی که من این مجالس را دوست دارم؛ پس ای فضیل! امر ما را زنده بدارید، خداوند رحمت کند کسی را که امر ما را زنده می‌دارد.

وی تصریح کرد: بحث و گفتگوهای دینی و مذهبی یکی از مباحث مهمی است که همه ما به آن نیاز داریم و این امر مهم در احادیث و روایات اسلامی  بسیار تاکید شده است. امام جمعه گرگان اظهار داشت:اصولا اسلام یک دین اجتماعی به شمار می آید و از فرد بودن و انزوا به دور است و در بسیاری از تکالیف الهی همانند نماز روزه وحج ... که در شریعت اسلام آمده است ما را به اجتماع و با هم بودن دعوت نموده است.آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به حدیث نورانی پیامبر اکرم(ص)الجماعه رحمه و الفرقه عذاب... وحدت مایه رحمت،و تفرقه موجب عذاب است...اظهار داشت:پیامبر رحمت، اجتماع و با هم بودن را رحمت برشمرد و جدایی و پراکندگی هر کس را موجب عذاب الهی دانستندو ما برای اینکه دراین زمینه به عمق فرمایش پیامبر(ص)بیشتر پی ببریم باید به تدبرو تفکر که فرمایش قرآن کریم نیز می باشد توجه نمائیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود:این مرکز فرهنگی و حسینیه، گلستانیهای مقیم را به اجتماع و با هم بودن دعوت می کند و مصداق واقعی  تحقق کلام پیامبر اعظم (ص) الجماعه رحمه و الفرقه عذاب...است واین اجتماع باعث می شود رابطه شما با زادگاه و وطن خودتان(گلستان)ازبین نرود و کمرنگ نشود .وی شروع ساخت این مرکز فرهنگی را لطف الهی دانست و اظهار داشت:هدفی را که سالها در ذهن خیلی ها بوده به بار نشسته و این را باید شکر گزاری نمائیم چرا که به اعتقاد بنده ریشه همه ارزش های زندگی و نعمت خدادادی و خوبیهای آن از ناحیه ذات اقدس الهی و پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) است.

آیت الله نورمفیدی رابطه بین انسان و زادگاهش را یک امر پسندیده و منظور شارع مقدس اسلام برشمرد و با اشاره به کلام امام علی (ع)گفت:شهرها و کشورها به خاطر علاقمندی مردم به زادگاهشان است که موجب آبادانی و عمران خواهند شد.امام جمعه گرگان تصریح کرد:اگر شما در پایتخت زندگی می کنید ، میل و توجه شما به وطن و زادگاهتان یک امر طبیعی و پسندیده است . و دراین راستا باید احساسات و علاقمندی شما به وطن دوچندان شود.نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه از  ایمان و معرفت به عنوان سرمایه اصلی انسان یاد کرد و گفت: دراین مرکز فرهنگی نباید هیچ صبغه و رنگ خاصی از هر جهات وجود داشته باشد .بنده همیشه به عزیزانی که در حسینیه ها و هیات مذهبی فعالیت می کنند توصیه می کنم به این محافل و مجالس هیچ صبغه و رنگی ندهید.

نماینده ولی فقیه دراستان بهترین و زیباترین صبغه را انتساب به ابا عبدالله الحسین (ع) برشمرد و اظهارداشت :هیچ صبغه ای بهتر از انتساب به سیدالشهدا(ع) نیست.وی افزود: این مجموعه باید رنگ خدایی و الهی داشته باشد و از هر صبغه و رنگی دیگری  باید دوری نماید و از طرفی متعاق به همه گلستانیها است.آیت الله نورمفیدی تنگ نظری ها را آفت جامعه برشمرد و گفت:  ما انقلاب کردیم ،جنگ را پشت سر گذاشتیم از تحریم ها عبور کردیم اما هنوز نتوانستیم از این تنگ نظری ها که متاسفانه گرفتار آن هستیم عبور کنیم.امام جمعه گرگان درادامه اظهار داشت: همه افراد جامعه دارای نظر سیاسی متفاوت هستند اما همه در کنار هم با هم برادر و برابریم و به نظام و رهبری تعلق داریم .پهلو زدن و جناح بندی نباید دراین مرکز خودنمایی کند و هدف اصلی را زیر سوال ببرد و دراین اجتماع باید ایمان و معرفت الهی و محافل مذهبی و رابطه با زادگاهمان مورد نظر باشد و در راستای تقویت نظام و رهبری و ارزش های انقلابی قدم برداریم.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان در پایان از محبت و همکاری صمیمانه دکتر قالیباف "شهردارمحترم تهران"درراستای واگذاری زمین این مجموعه فرهنگی مذهبی تقدیرو تشکر نمودند.


شما در این صفحه هستید :