کنگره شهدای استان گلستان 25 آذرماه برگزار می شود

  • PDF

تهران-ایرنا- دبیر ستاد اجرایی کنگره شهدای استان گلستان گفت: کنگره چهار هزار شهید این استان 25 آذرماه در شهر گرگان با هدف آشنایی نسل جوان با شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود.

 

سید مهدی حسینی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در راستای اجرای این کنگره که مقدمات برگزاری آن از سال گذشته اجرایی شده، 246 عنوان برنامه درسطوح کودک و نوجوان، دانش آموز ،دانشجو، خانواده شهدا و ایثارگران تدوین شد که از این تعداد 17 عنوان برنامه به صورت ویژه در سطح استان از شرق تا غرب گلستان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه مسئولیت برگزاری کنگره 4000 شهید استان با استاندار گلستان است، گفت:ستاد کنگره شهدای استان متشکل از 11 کمیته میباشد؛ که سه کمیته شامل معاونین استانداری و مابقی شامل مدیران کل دستگاه های اجرایی استان است.
دبیر اجرایی برگزاری این کنگره افزود: در راستای برگزاری این کنگره یادواره فاجعه منا درشهرستان بندر ترکمن برگزار شد این در حالی است که 50 نفر از حجاج کشته شده در این فاجعه مربوط به استان گلستان بوده که از این تعداد 49 نفر از هموطنان اهل سنت بودند.
حسینی ادامه داد: همچنین یادواره شهدای مدافعان حرم استان های شمالی کشور اعم از گلستان، مازندران و گیلان در شهرستان کرد کوی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در راستای برگزاری کنگره شهدای استان گلستان، یادواره شهدای دانش آموزی نیزبرگزار می شود، گفت: جشنواره کشوری فیلم کوتاه با عنوان «عشق و ایثار» ، کنگره استانی شهدای دانشجو، کنگره شهدای 600 شهید اهل سنت، کنگره استانی طلاب و روحانیون، آیین نصب پرچم در سردرب منازل خانواده شهدا،کنگره استانی شهدای کارمند از دیگر برنامه هایی است که در راستای برگزاری کنگره چهارهزار شهید استان گلستان برگزار می شود.
حسینی ، اجرای نمایش رزمی و فرهنگی به مدت پنج شب، مراسم کرسی تلاوت نور ، کنگره استانی رزمندگان و کنگر ه استانی اسوه های صبر با موضوع مادران، خواهران و همسران خانواده های شهدا را از دیگر برنامه های ویژه این کنگره عنوان کرد.
به گفته وی با توجه به اینکه فرش دستبافت ترکمن یکی از نمادهای استان گلستان بوده و از جایگاه ویژه ای در سطح کشور برخوردار است، توسط گروهی از بهترین طراحان و بافندگان این رشته بافت فرش نفیسی در دست اقدام است.
براساس این گزارش یادواره شهدای استان گلستان نیز پیش از برگزاری این کنگره 25 آبان ماه در تهران برگزار می شود.
سیدعیسی احمدی دبیر اجرایی یادواره شهدای استان گلستان نیز در این زمینه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: یادواره شهدای استان گلستان با حضور یکصد نفر از خانواده های شهدای این استان و همچنین شهروندان گلستانی مقیم پایتخت 25 آبان ماه امسال در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.
وی افزود: این یادواره به منظور گرامیداشت یاد شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در پایتخت برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این مراسم چهره 15 شهید استان گلستان توسط هنرمندان طراحی و به خانواده آن ها اهداء می شود.
اجتمام(3)9105** 1418
گفت و گو از معصومه نیکنام 
انتشار: مریم برزآبادی

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹


شما در این صفحه هستید :